O projektu La Femme

La Femme je umělecký projekt, který je inspirován ženskou krásou, kterou považuje za jednu ze svých hlavních vyjadřovacích forem.

Myšlenkou La Femme – projektu je seznámit publikum a příznivce naší formou s hlavními estetickými i společenskými formami, které vyjadřují pojmy „elegantní svůdnost“, „koketní dekadence“ a „úcta k lidské bytosti“.

Hlavními představiteli La Femme – projektu jsou:

Therése Rosier – malířka a hlavní představitelka pinup artu v ČR, která též působí jako alternativní modelka. Její díla můžete vidět nejen na událostech La Femme – projektu, ale i mimo něj.

Riwaa Nerona – česká korzetiérka, která připravuje v rámci La Femme – projektu přehlídky modelů, které zdůrazňují půvaby ženského těla, též se aktivně zapojuje do celkového pojetí La Femme událostí. Rozhovor s ní si můžete přečíst zde.

Oficiální členové La Femme – projektu jsou:

Modelky:

Lady Mousellyca – burleskní diva, která svou odvahou na jevišti inspiruje mnoho žen k novému vnímání sebe sama a zkrášluje události La Femme – projektu svými uměleckými vystoupeními.

Kateřina Urbanová – básnířka, nadšenec do historie užité v současnosti, hudebnice, sportovkyně, ideálem je jí člověk renesanční a snažím se mu ve svých aktivitách přiblížit v rámci svých možností.
„Tvořivost není výsada umělců, ale přístup k životu“ motto. Rozhovor s ní si můžete přečíst zde.

Yassmine – fotografka a jediná modelka La Femme – projektu, která se též věnuje modelingu na profesionální úrovni. Yassmine je též tanečnicí v burlesk a tribal stylu. Rozhovor s ní si můžete přečíst zde.

Ivana Štefková: Rozhovor s ní si můžete přečíst zde.

Azyabeth Fajnorová Garcia – Exotická kráska pocházející z Panamy, pod značkou Beth´s Deluxe Flowers dekoruje události La Femme – projektu Exotická kráska pocházející z Panamy, Wedding and Event Designer. Rozhovor s ní si můžete přečíst zde.

Lucie

Vlaďka Bedrníková – dáma La Femme – projektu, na jejíž účast v projektu jsme náležitě pyšni, neboť dodává projektu noblesu, vášnivá čtenářka, milovnice módy a obdivovatelka krásy ve všech jejích podobách. Rozhovor si ní si můžete přečíst zde.

Klára Floriánová – půvabná modelka, která nejen figuruje na přehlídkách, ale je též pomocnicí při tvorbě modelů pro dámy La Femme – projektu. Rozhovor s ní si můžete přečíst zde.

Isil – múza projektu, která celý srdcem miluje hudbu, tanec, své přátele a krásno. To vše nachází v La Femme, která jí dává možnost kreativní seberealizace, po jaké vždy toužila. Rozhovor s ní si můžete přečíst zde.

Striga – úspěšná malířka a tatérka působící pod pseudonymem Striga působí v La Femme – projekt především jako múza na přehlídkovém mole (klidně doplnit :)) Rozhovor s ní si můžete přečíst zde.

Kameramani a fotografové

Vega Production – Oficiální videa La Femme – projektu a záznamy z událostí.

Murhaaya – nezávislý pražský fotograf, který se svojí širokou paletou fotografických technik zaměřuje na ženskou krásu, často akcentovanou decentním fetišem. S projektem La Femme jej pojí kromě osobního souznění také mnohaleté přátelství s hlavními aktérkami projektu, které podporuje skrze svoje fotografie a filmové šoty.

Danny Worm – Danny Worm, fotograf, student, milovník módy a snílek, pendlující mezi městem a vesnicí, mezi dobrými a špatnými dny, školou a prací. Svou tvorbu popisuje jako fantazii z jeho snů a nočních můr. Rád tvoří v přírodě za přirozeného světla, kde zachycuje své múzy.

Tomáš Mičák – Reportážní fotograf zaměřující se zejména na alternativní subkutury a styly, hluboce fascinován uměním ve všech jeho podobách. Věčně zamyšlený pozorovatel s nezměrným množstvím zájmů, nadšený futurista a milovník filmů a knih, hledající krásu a okouzlení pod povrchem, i za hranicemi všedního

Lunna Torr – Fotografka vystupující pod pseudonymem Luna Torr, je mladou a nápaditou umělkyní, která se nebojí kontroverzních témat, ty pak velmi oddaně proměňuje ve fotografie.

Sachtikus – slovenský fotograf v současnosti působící v ČR, který vám zprostředkovává dokumentaci z událostí La Femme – projektu. Stejným způsobem zapojuje svůj um do fotografií modelek a představitelek projektu.

Prostory

Klub Kotelna – hudební klub s výjimečným prostorem, vlastním barem, pódiem i technickou vybaveností. Prostor, jehož stálý návštěvník nese jméno Genius loci.

DarkVevet Café Bar – Místo konání menších událostí La Femme – projektu, porad a setkání s novými členy. V prostorách kavárny vystavují umělci projektu i mnozí další

S La Femme projektem spolupracují i:

Jan Vegy Táborský – komik, muzikant a moderátor, dramaturg pořadu Drive na Óćku
kapely: Wild Tides, Black Lion, Birds and Wolves, Moře, moderátor ROCKCAST_CZ
no a komik rozhodnopádně.

Gastro Párty Servis Pavel Bedrník – pomáhá zajišťovat formu občerstvení událostí i celkový gastronomický koncept

Timea.cz – pro La Femme – projekt dodává punčochy a punčochové zboží, které je možné vidět na stránkách i přehlídkách projektu

Kameko Epitaph Clothing – odbornice v oboru krajek a textilních materiálů, které se uplatňují při přípravách přehlídky La Femme – Theatre pro rok 2015

Diuk – Spisovatel, scénárista a La Femme gentleman pracující pod uměleckým jménem Diuk vytváří portfolio interview s múzami a těmi, co se na La Femme aktivně podílejí.

Ondrej Hajdok – logistik, jednatel a technická podpora, šedá eminence. Rozhovor s ním si můžete přečíst zde.

Projekt coreGirls si klade za cíl sdružovat alternativní krásky a podporovat je v jejich umělecké a zájmové činnosti, stejně tak jako mnoho dalších fotografů, umělců či projektu, mezi které se řadí i La Femme projekt, jež mediálně podporují od úplného počátku.

Událost La Femme:

https://www.facebook.com/events/492392600905274/

Není to jen akce, je to životní styl.